reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 sierpnia 2013

Bezpieczne dyski SSD 512 GB

Microsemi wypuszcza nowy 2,5 calowy dysk SSD SATA o pojemności sięgającej połowy terabajta. Przetwarza dane z prędkością 200 MB/s jednocześnie je szyfrując w czasie rzeczywistym.

„Przechowywanie danych w sposób bezpieczny i niezawodny to jedna z głównych linii obrony przed utratą krytycznie ważnych danych w zastosowaniach prywatnych, przemysłowych i wielu innych. „ - Charlie Leader – główny menadżer w Microsemi.
Firma Microsemi wprowadza na rynek nowy 2,5 calowy dysk twardy SATA typu SSD (NAND flash). Oznaczony został jako TRUST-Stor Series 200. Przeznaczony jest głównie do systemów bezpieczeństwa, zapisywaniu danych z kamer video i innych zastosowań, gdzie wymaga się dużych pojemności i jednocześnie się dba o bezpieczeństwo przechowywanych informacji. Omawiany dysk twardy przetwarzać może dane z prędkością 200 MB/s szyfrując dane w czasie rzeczywistym. Czas potrzebny do wyczyszczenia całej zawartości dysku to tylko 10 sekund. Wszystko to udało się zamknąć w niewielkich wymiarach standardowego dysku 2,5'' o wysokości 9,5 mm. Szyfrowanie realizowane jest za pomocą certyfikowanego przez NIST algorytmu AES-256 wykorzystujący metodę XTS. Znajdziemy tutaj także bardzo dobrą korekcję błędów dbająca o to, by minimum 9 PB danych nie uległo uszkodzeniu przez co najmniej 2 mln godzin pracy (MTBF). Poprawiona konstrukcja mechaniczna zabezpiecza dysk przy pracy w ekstremalnych temperaturach, przy silnych wibracjach i wstrząsach.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 20 2020 13:46 V18.11.9-1