reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 lipca 2013

Sterowniki silników, które mają zapewnić bezpieczeństwo

Firma TI wprowadza nowe sterowniki silników przeznaczone są do zastosowań motoryzacyjnych, które zapewnić mają bezpieczeństwo dzięki spełnieniu wymagań ISO 26262. Mają też zaoszczędzić miejsce na PCB w gotowej aplikacji, m.in. dzięki integracji interfejsu CAN.

Firma Texas Instruments wprowadza na rynek nowe sterowniki silników: DRV3201-Q1, DRV3203-Q1 i DRV3204-Q1. Zapewniać mają bezpieczeństwo i pewność w użytkowaniu, dzięki spełnieniu wymagań ISO 26262. Dodatkowo, pierwszy z nich sprostał wymaganiom ASIL-D, a pozostałe ASIL-B. Do oferty wprowadza się także DRV3202-Q1, który wprowadza dodatkowe funkcje zintegrowane w swojej strukturze: zarządzanie energią, a także interfejs CAN. Wszystko po to, by budować aplikacje motoryzacyjne możliwe jak najmniejsze i niskim kosztem. Zaletami nowych komponentów z rodziny DRV32xx-Q1 są:
  • optymalizacja konstrukcji, co przekłada się na zmniejszenie liczby komponentów potrzebnych do budowy gotowej aplikacji, a tym samym jej wymiary i koszt budowy,
  • wbudowane układy diagnostyczne powiązane z zabezpieczeniami: zwarciem, nad- i podnapięciowymi, temperaturowymi. Komunikacja za pomocą interfejsu SPI.
  • wsparcie dla realizacji funkcji Start-Stop, itp. Realizowane jest to za pomocą wbudowanego regulatora i brak konieczności stosowania dużych kondensatorów. W strukturze zawarto także regulator LDO.
Przeznaczeniem mają być samochody elektryczne i hybrydowe, pociągi, itp. Znaleźć swoje zastosowanie mają przy systemach sterowania, zasilania, pomp olejowych, wodnych i hamulcach.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2