reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 16 maja 2013

Mikrokontrolery z usprawnioną częścią analogową

Nowy mikrokontroler od Microchip cechuje się inteligentnymi podsystemami analogowymi i innymi niezależnymi od rdzenia peryferiami. Rozszerzają się tym samym możliwości następcy PIC12F752.

Firma Microchip wprowadza na rynek nowy mikrokontroler oznaczony symbolem PIC16F753. Ma on stanowić bezpośredniego następcę PIC12F752. Nowy układ cechuje kilka znaczących zmian w konstrukcji, co pozwala na ich efektywniejszą pracę i jednocześnie zwiększają się jego możliwości.
„Dzięki swoim ulepszeniom, PIC16F753 może zaoferować wysoką wydajność w aplikacjach związanych z konwersją energii, czy też oświetleniu LED” - Steve Drehobl, wice-prezydent oddziału mikrokontrolerów 8-bitowych w firmie Microchip.
Peryferia wbudowane w mikrokontroler są niezależne od rdzenia, co pozwoli na oszczędności w zużyciu energii. Poprawiono także generator i PWM, co pozwala uzyskać bardzo ładną sinusoidę, jak zapewnia producent. PWM wzbogacono również o kontrolę martwych pasm, automatyczne wyłączanie i reset, kontrolę fazową i wygaszania. W strukturze znajdziemy dodatkowo wzmacniacz operacyjny mogący pracować z częstotliwością do 3 MHz. Użytkownik do dyspozycji dostaje 128 B pamięci RAM, a także 10-bitowy przetwornik ADC, 9-bitowy DAC, wydajne komparatory i wyjścia obsługujące prąd o natężeniu do 50 mA. Wyjścia te przystosowano specjalnie do tego, by możliwe było bezpośrednie sterowanie tranzystorami FET. Poprawiono także układy analogowe mikrokontrolera. Producent deklaruje poprawioną efektywność tych elementów. Co więcej, 8-kanałowy ADC może być teraz wykorzystany np. do obsługi dotykowych mTouch. Mikrokontroler ten ma znaleźć zastosowanie w zasilaczach, ładowarkach akumulatorów, oświetleniu LED, zarządzanie mocą, itd.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 09 2020 11:27 V18.6.11-1