reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 09 maja 2013

Niskoszumne czujniki MEMS o niskim zużyciu energii

Firma InvenSense wypuszcza nowy zintegrowany czujnik MEMS, łączący w sobie akcelerometr i żyroskop. Niski poziom szumów i zużycie energii na poziomie 6 mW to główne zalety omawianego układu.
Firma InvenSense zaprezentowała MPU-6521. Jest to zintegrowany czujnik MEMS (opisywany również jako SoC), mający być najmniejszym tego typu komponentem na rynku. Jest to układ 6-osiowy, łączący w sobie dwa mniejsze czujniki: akcelerometr i żyroskop.

Jego zaletą jest bardzo niski pobór energii. Producent pobór ten oszacował na 6,1 mW, czyli o około 60% mniej niż podobne komponenty od konkurencji. Niski poziom szumów to kolejna z jego zalet. Wartość tę określono na 0,01 dps/√Hz.

MPU-6521 oprócz wspomnianych czujników zawiera także specjalny procesor DMP, opracowany przed InvenSense. Wzbogaca on cały układ o takie funkcje jak: MotionFusion, automatyczną kalibrację. Zastosowaniem mają być niezbyt skomplikowane urządzenia, jak podręczne (piesze) nawigacje, czy też systemy wbudowane w odzież. Dostępny ma być w połowie tego roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2