reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 kwietnia 2013

Szerokopasmowe kondensatory blokujące

AVX wprowadza na rynek nowe kondensatory, mające całkowicie blokować składową stałą. Przeznaczone są do pracy z częstotliwościami od 16 kHz do nawet 40 GHz. Do innych zalet należy m.in. bardzo dobra charakterystyka X7R.

Serię GX03 zaprojektowano z myślą o blokowaniu składowej stałej w aplikacjach, które wymagają większego napięcia, niż jest to stosowane powszechnie
Firma AVX zaprezentowała swoje nowe kondensatory blokujące, mające służyć całkowitemu wyeliminowaniu składowej stałej, w sygnałach o częstotliwości od 16 kHz do nawet 40 GHz. Jest to największa zaleta (szerokie pasmo pracy) omawianych kondensatorów, które oznaczono symbolem serii GX03. Pracować mogą z napięciem do 50 V. Jak mówi Larry Eisenberger: „Serię GX03 zaprojektowano z myślą o blokowaniu składowej stałej w aplikacjach, które wymagają większego napięcia, niż jest to stosowane powszechnie”. Temperaturowy zakres pracy zawiera się w przedziale od -55 do 125 stopni Celsjusza. Do dodatkowych zalet należeć mają bardzo niskie straty przy wejściu, jak i wyjściu, a także bardzo dobra charakterystyka X7R. Zastosowaniem mają być głównie urządzenia specjalistyczne, jak systemy komunikacyjne, podsystemy układów wykorzystujących transmisję optyczną, wzmacniacze, czy urządzenia pomiarowe. Całość zapakowano w obudowę typu 0603.
reklama
Załaduj więcej newsów
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1