reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 28 lutego 2013

32-bitowy MCU pobierający tylko 350 nA

Niedawno pisaliśmy o bardzo energooszczędnym procesorze. W tą samą stronę idzie Renesas, prezentując mikrokontroler, który do pracy wymaga jedynie 350 nA w trybie uśpienia, a pracować może przy częstotliwości 32 MHz.
Firma Renesas przedstawiła swój najnowszy mikrokontroler przeznaczony do użytku w branży przemysłowej. Mowa tu o serii RX100, które cechować się mają niską ceną, ale też przede wszystkim bardzo niskim zużyciem energii.

Mikrokontrolery tej serii wymagają prądu o natężeniu zaledwie 350 nA w trybie uśpienia, a w trybie aktywnym, pobór prądu wzrasta do 110 uA/MHz. Przy pracy z częstotliwością 32 MHz wydajność osiągana przez te układy jest na poziomie 1,56 DMIPS.MHz.

Wszystko to, by układy były jeszcze bardziej efektywniejsze, ale również tańsze jak zapewnia producent. Oprócz zastosowania w urządzeniach przemysłowych i peryferiach, producent widzi swoje nowe mikrokontrolery w bezprzewodowych (zasilanych akumulatorowo) urządzeniach medycznych, mierniczych, a także w odzieży.

RX100 wykonano w technologii 130 nm. Wyposażone mają być w 8 kB pamięci RAM.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1