reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 26 lutego 2013

GPS i Glonass równolegle

NXP Semiconductor wprowadza na rynek nowy wysoce zintegrowany odbiornik sygnałów nawigacji satelitarnej systemu amerykańskiego i rosyjskiego. To jednak nie wszystko, co ten układ ma do zaoferowania.
Firma NXP Semiconductor zaprezentowała swój najnowszy moduł odbiornika sygnałów nawigacji satelitarnej. Może on równolegle odbierać dane z GPS i Glonass, zapewniając jeszcze większą precyzję i niezawodność działania, niezależnie od tego, gdzie aktualnie jesteśmy. Zastosowaniem mają być głównie samochodowe urządzenia nawigacyjne.

GloTOP, bo tak nazwano układ, jest w pełni kompatybilny ze swoimi starszymi braćmi, układami rodziny ATOP, pod względem wyprowadzeń. Oprócz wsparcia dla systemu GPS i Glonass, znajdziemy tu także inne funkcje. Jedną z nich jest obsługa NFC.

Dla osób liczących się z bezpieczeństwem zainstalowano tu system powiadamiania o zagrożeniu (użytkownika pojazdu, np. o wypadku, itp.). System taki istnieje już w Europie, a wkrótce wprowadzony ma być także na terenie Rosji. Po jego uruchomieniu, do odpowiednich jednostek przesyłane są współrzędne o naszym położeniu, co może bezpośrednio wpłynąć na nasze życie i zdrowie.

Do innych funkcjonalności modułu GloTOP zaliczyć można wsparcie dla systemów unikania kolizji, czy też zarządzania flotą (pojazdów wyposażonych w te moduły). Jak zapewniają twórcy, pomoże też w diagnostyce. Ciekawym jest także to, że posiada wsparcie dla języka Java. Można więc projektować i budować elastyczne oprogramowanie współpracujące z tym modułem.

Układ jest więc dość rozbudowany. Twórcy nie ukrywają również, że tym układem chcą zdobyć sporą część na rynku rosyjskim, związanym z nawigacją satelitarną.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2