reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 25 lutego 2013

2-kanałowe sterowniki zapewniające wysokie CRI

Firma Atmel stworzyła nowy sterownik diod LED, który pozwolić ma na osiągnięcie wyższych współczynników CRI, w porównaniu do konkurencyjnych jednokanałowych, jak zapewnia. Możliwe ma to być dzięki dwóm kanałom, gdzie sterowane będą LEDy o różnych kolorach (np. biały i kolor).
Firma Atmel przedstawiła swoje nowe sterowniki typu SSL: MSL2012, MSL2023, MSL2024. Wyposażone zostały w mikrokontrolery AVR, bądź te oparte o ARM (zależnie od modelu). Przeznaczone są do zastosowania w bardziej zaawansowanych lampach konsumenckich, zapewniając wysoką dokładność sterowania dwoma niezależnymi kanałami.

Do kanałów tych należy podłączyć diody LED różniące się temperaturą barwową emitowanego światła (bądź białe i kolorowe do drugiego kanału). Po zaprogramowaniu, wewnętrzne układy tak dobiorą parametry sterowania (przetwornicy z uwzględnieniem CCT), by użytkownik mógł się cieszyć światłem o jak najwyższym współczynniku CRI.
Większość informacji sterownik ma zawarte w tablicy danych w pamięci EEPROM. Projektant wybiera jedynie żądane parametry światła. Konfiguracja odbywa się poprzez interfejs I2C.

MSL2021 to prosty układ w porównaniu do swoich braci. Prosty sterownik z kompensacją temperaturową. MSL2023 wzbogacono o generatory PWM, pozwalające na regulację światła (bez rozdziału na który kanał, sterujemy dwoma naraz). MSL2024 posiada funkcjonalność poprzednika, lecz pozwala na niezależne sterowanie każdym kanałem, za pomocą dwóch portów wejściowych.© Atmel

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2