reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 lutego 2013

Nowe, interesujące sterowniki SSL z technologią Flickerless

Firma iWatt przedstawiła swoje nowe sterowniki LED typu SSL o wysokiej efektywności i generujące niewielkie zniekształcenia. Dzięki temu jego przeznaczeniem jest m.in. do oświetlenie bezprzewodowe.
Firma iWatt wprowadza na rynek nowe sterowniki LED typu SSL (Solid State Lighting). Integruje w sobie przetwornicę AC/DC, więc znajdzie zastosowanie w systemach oświetlenia komercyjnego. Omawiany sterownik ma jednak znaleźć także zastosowanie w systemach oświetlenia bezprzewodowego. Oznaczony został symbolem iW3630.

Generowana moc wyjściowa zawiera się w zakresie od 3 do 45 W. Ściemnianie jest realizowane za pomocą modulatora PWM, a on sam sterowany może być napięciem od 0 do 10 V. Zakres sterowania natężeniem światła zawiera się w przedziale od 1 do 100%.

Dzięki zastosowaniu technologii Flickerless, przy pracy układu (zarówno statycznego, jak i przy zmianie jasności światła emitowanego przez sterowaną diodę) nie zauważymy jakiegokolwiek migotania. Producent zapewnia, że efekt ten nie występuje. Dodatkowe funkcje ochronne zapewniać mają żywotność, jak i niezawodność układu.

Sprawność ma być nie mniejsza niż 85%. Współczynnik mocy wynieść ma nie mniej jak 0.95 (dzięki nowoczesnemu układowi PFC) zaś jeśli chodzi o THD, to mają nie przekraczać 15%. Dokładność kontroli prądu wyjściowego realizowana ma być z błędem nieprzekraczającym 5%. iW3630 ma dodatkowo zapewniać oszczędności. BOM gotowej aplikacji zbudowanej na tym układzie, ma być o 30-40% mniejsze, w porównaniu do innych, podobnych sterowników AC/DC o podobnych parametrach, według zapewnień producenta.

Sterownik ten dostępny ma być w obudowie SOIC o 14-wyprowadzeniach. Producent wycenia swój układ na 1,16 USD przy zamówieniu 1000 sztuk.


© iWatt

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-2