reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob hill dreamstime.com Komponenty | 13 lutego 2013

Dwukanałowy czujnik Halla o małym jitterze

Allegro MicroSystems wprowadza na rynek dwukanałowe czujniki Halla, przeznaczone do wykrywania kierunku ruchu bądź wirowania. Cechują się stabilnością temperaturową i wysoką dokładnością.
Firma Allegro MicroSystems Europe zaprezentowała A1233. Jest to dwukanałowy czujnik Halla, przeznaczony do pomiaru kierunku ruchu i/lub obrotu. Dzięki swojej budowie może pracować nawet w bardzo trudnych warunkach środowiskowych, znajdując zastosowanie w systemach sterujących w przemyśle, czy nawet samochodach.

Udało się to osiągnąć dzięki fotolitografii (w dokładności do 1 um). Dokładność zwiększa także zastosowanie dwóch aktywnych, bipolarnych przełączników Halla pracujących niezależnie (znajdujących się w odległości 1,63 um).

Dodatkowymi zaletami prezentowanego układu ma być bardzo niski jitter, a także bardzo dobra stabilność temperaturowa, którą udało się osiągnąć za sprawą zastosowania wysokiej częstotliwości pracy wewnętrznej (cyfrowej) funkcji kompensacyjnej. Pociągnęło to także za sobą także poprawę współczynnika SNR.

Czujnik znajdziemy w dwóch obudowach: do montażu klasycznego i SMD – SOIC. Pracować może w szerokim zakresie temperatur, bo od -40 do 150 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1