reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 lutego 2013

Precyzyjny sensor temperaturowy

Nowy czujnik temperatury od Measurement Specialities cechuje się wysoką precyzją, m.in. dzięki integracji 24-bitowego przetwornika ADC. Jest przy tym energooszczędny i pracować może w szerokim zakresie temperatur.
Firma Measurement Specialities przedstawiła swój nowy czujnik temperatury oznaczony symbolem TSYS01. Jest to układ o wysokiej precyzji jak zapewnia producent, a to za sprawą integracji przetwornika analogowo-cyfrowego o wysokiej rozdzielczości, bo aż 24-bitów. Precyzja pomiarowa sięgać ma 0,1 stopnia Celsjusza.

Do komunikacji ze światem zewnętrznym wykorzystać można interfejs I2C lub SPI. Za jego pomocą możemy dokonać także drobnych konfiguracji i wprowadzić parametry do modułu kalibracyjnego.

Pobór prądu wynosi zaledwie 12,5 uA. Pracować może w zakresie od -40 do 125 stopni Celsjusza. Stanowić ma zastępstwo dla termistorów i NTC. Znaleźć ma zastosowanie w układach kontroli ciepła i/lub chłodzenia, HVAC/R.

Czujnik ten udało się umieścić w obudowie QFN16. Cena wynieść ma około 2 EUR przy hurtowym zamówieniu na 10 tyś. sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2