reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 lutego 2013

8-kanałowa programowalna przetwornica DC/DC

Firma Linear przedstawiła nową przetwornicę DC/DC obniżającą napięcie, o 8-miu równolegle pracujących kanałach, których wydajność prądowa sięga 1 A. Jednocześnie zapewniona jest wysoka wydajność.
Firma Linear Technologies wprowadziła na rynek nową przetwornicę obniżającą napięcie DC/DC w której znajdziemy 8 niezależnych (pracujących synchronicznie) kanałów wyjściowych. Każdy z nich może dostarczyć prądu o natężeniu do 1 A. Napięcie wejściowe wynosić może od 2,25 do 5,5 V.

Napięcie wyjściowe znaleźć się może w zakresie od 0,425 V do niemalże poziomu napięcia wejściowego. Każdy z kanałów może przyjąć niezależne napięcie wejściowe. Całość jest konfigurowana programowo za pośrednictwem interfejsu I2C.

Ustawiać można również częstotliwość pracy w zakresie od 1 MHz do 3 MHz (domyślnie jest to 2 MHz). Za pomocą I2C wybrać możemy ponadto zdefiniować przesunięcia fazowe każdego wyjścia. Sprawność układu wynosić ma od 80 do około 92% (ale średnio jest to około 90%).

Omawiana przetwornica została oznaczona symbolem LT3375. Układ ten umieszczono w niskoprofilowej obudowie QFN o 48-wyprowadzeniach i wymiarach 7 na 7 mm.


© Linear Technologies

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1