reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 06 lutego 2013

Superszybkie kompozytowe oscylatory o wysokiej efektywności

Nowy oscylator od Crystek cechować się ma bardzo wysoką częstotliwością pracy i efektywnością, jak również niskim poziomem szumów, zaledwie -102 dBc/Hz przy wyjściowej mocy 3 dBm.
Firma Crystek wprowadza na rynek nowy oscylator kompozytowy CRO z kompozytowym VCO i wewnętrznym układem podwajania częstotliwości. CVCO55CXT dzięki nowoczesnej technologii pozwala osiągać częstotliwość taktowania wynoszącą aż 4812 MHz.

Sterowanie częstotliwością jest wykonywane za pomocą zmian napięcia w zakresie od -0,3 do 4,7 V prądu stałego. Typowy poziom szumów tego układu wynosić ma około -102 dBc/Hz przy 10 kHz, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej liniowości, jak zapewnia producent.

Przy obciążeniu na poziomie 50 Ω moc wyjściowa wynosi 3,0 dBm, przy napięciu zasilania 5 V i poborze prądu wynoszącym maksymalnie 25 mA. Tłumienie drugiej harmonicznej jest na poziomie -30 dBc.

Całość zapakowano w bardzo kompaktową obudowę o wymiarach 0,5 na 0,5 mm. Przeznaczeniem mają być urządzenia radiowe, punkty WiFi, systemy komunikacji satelitarnej, itp.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2