reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 05 lutego 2013

Pamięć, która nie musi czekać

Toshiba opracowała nową generację pamięci Flash, które przeznaczono do pracy z szybko taktowanymi mikrokontrolerami ARM (100 MHz). Ich szybka praca możliwa jest dzięki funkcji „zero czekania”.
Firma Toshiba zaprezentowała nową generację super szybkich pamięci Flash o wysokiej wydajności dzięki funkcji „zero czekania” (na dostęp), co pozwala na pracę tej pamięci przy taktowaniu z częstotliwością 100 MHz. Przykładem mogą być mikrokontrolery oparte o kości ARM przeznaczone do zastosowania w urządzenia systemów wbudowanych.

Nano Flash-100 wykorzystuje podstawowe technologie pamięci NAND przy połączeniu technologią szybkiego programowania NAND i NOR. Udało się tym samym połączyć superszybką pracę tych pamięci i wysoką gęstość upakowania komórek pamięciowych.

Nowe kości pamięciowe oznaczono symbolem TMPM440F10XBG. Wraz z innymi komponentami tego producenta, nowe pamięci kontynuują rozwój technologii związanych z systemami wbudowanymi.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2