reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 lutego 2013

Transoptor z funkcją ochronną IGBT

Firma Renesas Electronics przedstawiła dwa nowe superszybkie transoptory ze zintegrowaną funkcją ochronną tranzystorów IGBT, które przeznaczono do aplikacji przemysłowych i systemów solarnych.
Firma Renesas Electronics wprowadza na rynek dwa nowe superszybkie transoptory oznaczone symbolami: PS9332L i PS9332L2. Cechują się przede wszystkim pewną zintegrowaną funkcją, dzięki której chronione mają być tranzystory IGBT pracujące z omawianymi komponentami. Jest to aktywny układ Millera. Zapewniać ma zwiększoną niezawodność tranzystorów IGBT w porównaniu do układów, które nie wyposażono w ową funkcję.

Co więcej, producent zapewnia, że nowe tranzystory są o 20% szybsze w porównaniu do produktów o tradycyjnej budowie. Gwarantowana ma być również ich bezproblemowa praca w wysokich temperaturach, dzięki czemu mają znaleźć zastosowanie w przemyśle i systemach solarnych.

Dioda nadawcza LED wykonana została z GaAlAs, a detektor IC powstał w procesie BiCMOS. Owocuje to wspomnianą wysoką szybkością pracy (opóźnienie nie większe niż 200 ns), niskim poborem prądu poniżej 2,5 mA i małymi pojemnościami pasożytniczymi.

Całość udało się zamknąć w obudowie SDIP o 8-miu wyprowadzeniach. Pierwsze próbki dostępne mają być w lutym tego roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2