reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 lutego 2013

Wydajne, wodoodporne LEDy RGB

Firma Avago przedstawiła nowe trójkolorowe diody LED, generujące kolorowe światło o wysokim nasyceniu. Diody te cechować się mają wszechstronnością, dzięki wodoszczelnym obudowom.
Firma Avago pokazała swoje nowe diody LED RGB ASMT-YTB7. Umieszczono je w czarnych obudowach PLCC6, odpornych na działanie wody (klasa IPx6 zgodnie z normą IEC 60529:2001). Dzięki temu mają być niezawodne w każdych warunkach. Ich wymiary to 3,4 na 2,8 mm.

Poszczególne chipy umieszczono w rzędzie, a kąt padania światła to 120 stopni. Diody niebieska i zielona wymagają prądu o natężeniu 25 mA do generowania światła o natężeniu odpowiednio 384 i 1900 mcd. Do generowania koloru czerwonego z kolei wymaga się prądu o natężeniu 50 mA, a na wyjściu otrzymujemy 650 mcd. Jeśli zaś chodzi o napięcie, to kolory niebieski i zielony wymagają 3.1 V, zaś czerwony 2,1 V.

Dostępna jest także opcja o wąskim kącie padania. LEDy te znaleźć mają zastosowanie w wyświetlaczach przeznaczonych do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego, a ponadto znakach reklamowych, stadionowych (tablice), maszynach do gier, systemach dekoracyjnego oświetlenia architektonicznego, a nawet w przemyśle.

Pracować mogą w temperaturze od -40 do 100 stopni Celsjusza. Każdy z elementów świetlnych posiada swój niezależny tor przeznaczony do odprowadzania ciepła, podobnie jak anodę i katodę. Zwiększać ma to swobodę w sterowaniu, jak i zapewniać (wspomnianą wyżej) niezawodność.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2