reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Electrolux Przemysł elektroniczny | 04 stycznia 2013

Electrolux świętuje

Milion zmywarek w 2012 r. to z pewnością okazja do świętowania, ale nas szczególnie ciekawi będąca na ukończeniu rozbudowa zakładu w Żarowie oraz nowa linia produkcyjna, która ma zacząć działać już w tym roku.

W żarowskiej fabryce Electrolux koniec grudnia był okazją do święta związanego z wyprodukowaniem miliona zmywarek w 2012 r. Ireneusz Kret, dyrektor żarowskiej fabryki Electrolux, podczas uroczystości powiedział - Ta fabryka i jej załoga ma duży potencjał do dalszego rozwoju. Uruchomienie nowej linii daje nam szansę na wzrost mocy produkcyjnych oraz zwiększenie stabilności zatrudnienia. Jestem przekonany, że wykorzystamy tę szansę. Nowa linia do produkcji szerokich na 45 cm zmywarek ma zostać uruchomiona w 2013 r. W ramach przygotowań od połowy lipca trwała rozbudowa żarowskiej fabryki, będąca właśnie na finiszu. Hala produkcyjna została powiększona o kolejne 5 tys. m kw., powstał nowy parking dla samochodów ciężarowych i osobowych. Inwestycja kosztowała około 42 milionów PLN.
Rok 2012 był dobrym rokiem dla naszej fabryki. Pomimo niełatwej sytuacji na rynku, nasi klienci zaufali nam, kupując nasze produkty. Dzięki temu udało nam się pobić produkcyjny rekord – wyprodukowaliśmy 1 000 000 zmywarek w 2012 r. – powiedział Ireneusz Kret, dyrektor żarowskiej fabryki Electrolux.
Fabryka zmywarek w Żarowie działa od grudnia 2005 r. i zlokalizowana jest na terenie wałbrzyskiej SSE. W Żarowie produkowane są zmywarki takich marek jak: Electrolux, AEG, Zanussi, Ikea. Electrolux działa w Polsce od prawie 100 lat, bo pierwszy sklep z logo firmy powstał w 1923 r. Ale dla nas najbardziej interesujące są 4 zakłady powstałe w latach 2000-2006: fabryka suszarek w Siewierzu, fabryka pralek w Oławie, fabryka zmywarek w Żarowie oraz fabryka kuchenek i piekarników w Świdnicy. Electrolux otworzył również Globalne Centrum Usług w Krakowie, Centrum Logistyczne w Oławie oraz Magazyn Produktów Gotowych w Pruszkowie. Zatrudnia 3,6 tys. pracowników.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 14 2020 17:09 V17.4.0-2