reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beisea-dreamstime.com Rynki | 28 grudnia 2012

Polski rynek elektroniczny będzie rosnąć w 2013 r.

Czy przyszły rok będzie lepszy czy gorszy dla branży elektronicznej? PAIiIZ powołuje się na prognozę ekspertów z Business Monitor International, według których czeka nas poprawa.
7,6 mld USD – tyle ma wynieść wartość polskiego rynku elektronicznego w przyszłym roku. Eksperci z Business Monitor International (BMI) przewidują sukcesywny wzrost spowodowany głównie rosnącym popytem na produkty cyfrowe i spadającymi cenami oraz wzrastającymi dochodami społeczeństwa.

Według prognoz BMI wzrośnie także sprzedaż w handlu detalicznym, do 2014 r. zwiększy się o 28% (do poziomu 495 mld PLN) w porównaniu z 2010 r. Co więcej, rynek elektroniki będzie należał do najszybciej rozwijających się segmentów w Polsce.

W Polsce działa ponad 318 firm zatrudniających minimum 10 osób prowadzących działalność w sektorze elektronicznym. Zatrudnionych w nich jest 55 tys. pracowników. Około 95% całej produkcji jest wytwarzane przez średnie i duże przedsiębiorstwa.

---
Źródło: PAIiIZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1