reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir-majkic-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 grudnia 2012

Sidus rozwija urządzenia z układami FPGA

Zielonogórska firma podpisała w zeszłym tygodniu umowę z Binary Helix. Zapytaliśmy prezesa firmy Sidus o szczegóły dotyczące tej współpracy i o profil działalności firmy.

- Z firmą Biary Helix współpracujemy od początku naszego istnienia i jest to współpraca inżynierska – powiedział Marcin Nowakowski, prezes firmy Sidus. - Teraz rozwijamy swój dział sprzedaży i prowadzimy dystrybucję reduktorów zużycia energii elektrycznej firmy Binary Helix w województwie lubuskim. Jednak firma Sidus jest także firmą projektową. Założona w marcu tego roku przez trzech entuzjastów, ma już na swoim koncie dwa produkty wykonane na zlecenie firm zewnętrznych – są to mierniki prądu elektrycznego oraz bezdotykowy termometr. W tej chwili Sidus opracowuje biznes plan na przyszły rok, który na razie musi pozostać tajemnicą. Wiadomo jednak, że firma stara się o dofinansowanie
Przede wszystkim pracujemy nad rozwojem minikomputera opartego na układach FPGA, który może być używany w klastrach obliczeniowych. Urządzenia z układami FPGA dają dużą moc obliczeniową i są opłacalne przy małoseryjnych projektach.
przy wykorzystaniu Sieci Aniołów Biznesu, czyli przedsiębiorców, którzy mogą zainwestować w projekt, który uznają za opłacalny. Zapytaliśmy Marcina Nowakowskiego o to, jakimi projektami zamierza się zajmować firma w przyszłym roku. Marcin Nowakowski chwali sobie współpracę z Parkiem Naukowo-Technologicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego – Duży plus to możliwość kontaktu z innymi firmami. Dobrze działa uruchomiony program współpracy pomiędzy inkubatorami technologicznymi zlokalizowanymi w różnych parkach. - Firma Sidus współpracuje też z naukowcami z Uniwersytetu Zielonogórskiego, co ułatwia fakt, że siedziba firmy znajduje się w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości na terenie uczelni. Poza tym prezes firmy Sidus pozytywnie ocenia zapewnione przez park warunki lokalowe, wyposażenie oraz niski koszt wynajmu pomieszczeń. Marcin Nowakowski wrócił niedawno z wyjazdu do Doliny Krzemowej, co było nagrodą w I edycji „(R)Ewolucji Firm Akademickich”. Jest autorem wydanej w 2012 r. książki „Picoblaze. Mikroprocesor w FPGA“.
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1