reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto-dreamstime.com Rynki | 03 grudnia 2012

Kesteryt nadzieją branży PV

Ogniwa słoneczne na bazie kesterytu mogą zrewolucjonizować branżę fotowoltaiczną.

Nowy projekt KESTCELLS, na który przeznaczono 3,7 mln EUR, stanowi wsparcie dla europejskich prac badawczych nad technologiami fotowoltaicznymi. Głównym tematem projektu będą ogniwa słoneczne opracowane na bazie kesterytu – informuje portal rynekinfrastruktury.pl.
- Będziemy opracowywać technologie PV na bazie kesterytu - minerału bogatego w miedź i cynk, aby sprostać wymogom opłacalności, wydajności i zrównoważenia na potrzeby masowej produkcji pożądanej w sektorze energii słonecznej - wyjaśnia prof. Susanne Siebentritt, kierowniczka Pracowni Fotowoltaiki przy Jednostce Badań Fizycznych.
Kesteryt to wielka nadzieja branży, ponieważ składa się z powszechnie występujących i tanich pierwiastków. Ogniwa kesterytowe mogą więc być kluczem do wydajnej i opłacalnej produkcji odnawialnych źródeł energii. Do tego jednak, aby europejski rynek PV rozwijał się i był konkurencyjny, potrzebne są wykształcone kadry. Projekt KESTCELLS ma na celu zbudowanie sieci do interdyscyplinarnego szkolenia naukowców w zakresie technologii fotowoltaicznych, ponieważ ich brak, to jedno z głównych zagrożeń jakie stoją przed sektorem PV. --- Źródło: rynekinfrastruktury.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 21 2020 17:52 V15.3.3-1