reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey-utemov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 listopada 2012

Zwolnienia grupowe w Sumice – aktualizacja

Sumika Electronic Material Polands przesłała do Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmży pismo o zamiarze zwolnień grupowych datowane na 15 listopada. Przedstawiamy szczegóły.

Sumika zapowiedziała zwolnienie 156 ze 185 zatrudnionych osób. Podział ze względu na grupy zawodowe wygląda następująco:
  • pracownicy bezpośrednio produkcyjni: zwolnienia obejmą 140 ze 146 zatrudnionych osób
  • pracownicy pośrednio produkcyjni: zwolnienia obejmą 10 z 20 zatrudnionych osób
  • pracownicy administracyjni: zwolnienia obejmą 6 z 19 zatrudnionych osób
Wśród pracowników bezpośrednio produkcyjnych redukcje obejmą na przykład następujące stanowiska: operator automatyk, operator mechanik, operator elektryk, planista produkcji, lider produkcji. Zwolnienia pracowników pośrednio produkcyjnych dotyczą m.in. stanowisk koordynatorów w działach produkcji, planowania i koordynacji, technologii oraz jakości. Zwolnienia potrwają od listopada 2012 r. do końca marca 2013 r. Oświadczenie firmy dotyczące powodów zwolnień brzmi następująco: "Przyczyną zamierzonego zwolnienia grupowego jest drastyczne pogorszenie się sytuacji ekonomicznej spółki zawiązane z obniżonym popytem na produkty wytwarzane przez pracodawcę oraz niską rentownością produkcji". Kierownik PUP w Chełmży, Paweł Przyjemski w rozmowie z evertiq.pl zapowiedział, że urząd z pewnością pomoże osobom objętym zwolnieniami – Próbujemy skontaktować się z firmą, ale przez ostatnie dwa dni nie udało się nam dodzwonić. - Przyjemski informuje jednak od razu, że rozmawiał już z przedstawicielem firmy na temat planowanego spotkania w sprawie zwolnień i z pewnością będzie się starał, by doszło ono do skutku w najbliższych dniach.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 11 2019 15:09 V14.5.0-1