reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© olgalis-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 października 2012

Elektrokardiograf M4Medical rusza w świat

Projekt lubelskiego producenta sprzętu medycznego znalazł się na liście wniosków zatwierdzonych do dofinansowania przez PARP w ramach Działania 6.1 "Paszport do eksportu".

Całkowita wartość projektu to około 218 tys. PLN, kwota dofinansowania wynosi 50%. Jak poinformował nas prezes zarządu M4Medical Dariusz Miszczak, przewidziane do 2014 r. działania w ramach projektu, mają przede wszystkim na celu promocję w świecie autorskiego elektrokardiografu M-TRACE. Stworzony przez firmę 12 kanałowy elektrokardiograf wykorzystuje wiodące na świecie technologie. Wzrok przyciąga czytelny 5,7 calowy wyświetlacz TFT, a w środku obudowy dedykowanej dla tego urządzenia kryje się 32-bitowy procesor ARM firmy Atmel oraz 24-bitowy przetwornik. Produkcja sprzętu odbywa się w Polsce.
"Konkurencja wzorowała się na naszym produkcie" – mówi dla evertiq.pl prezes zarządu Dariusz Miszczak.
Roczna sprzedaż wynosi około 500 sztuk i, jak informuje evertiq.pl prezes zarządu Dariusz Miszczak, stale rośnie. Natomiast jeśli w przyszłości zastanawialibyście się ile kosztuje taki aparat, to spieszymy z informacją: 4.150 PLN netto. Firma M4Medical założona została w sierpniu 2008r., specjalizuje się w projektowaniu i produkcji urządzeń do nieinwazyjnej diagnostyki kardiologicznej. W tej chwili w firmie opracowywany jest nowy model elektrokardiografu z 7 calowym wyświetlaczem, który zostanie zaprezentowany na listopadowych targach Medica w Duesseldorfie. --- Działanie 6.1 "Paszport do ekportu" to działanie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, które wspiera projekty mające na celu wejście na nowe rynki i wzmocnienie pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych, projekty przyczyniające się do zwiększenia udziału sprzedaży na rynki zagraniczne przedsiębiorstwa oraz projekty promujące polską markę na rynkach zagranicznych.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 03 2019 22:29 V14.8.2-2