reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sunex Przemysł elektroniczny | 17 października 2012

Ponad 4 mln PLN na nowe inwestycje dla firmy Sunex

Polski producent kolektorów słonecznych podpisał umowę kredytową z BNP Paribas Bank w ramach realizacji nowego projektu inwestycyjnego.

Jak informuje w swoim komunikacie prasowym firma Sunex, pozyskane środki przeznaczone zostaną na realizację projektu "System grzewczy wykorzystujący przemianę fazową w procesie magazynowania energii słonecznej", który polega na wdrożeniu do produkcji, a co za tym idzie do seryjnej sprzedaży wysokowydajnego, innowacyjnego systemu solarnego wykorzystującego przemianę fazową do sprawniejszego magazynowania i przetwarzania energii na cele centralnego ogrzewania budynków. Kredyt został przyznany na okres do 5 października 2019 roku, a dokładna kwota pożyczki wynosi 4.198.500,00 PLN. Kierownik działu finansowego firmy Sunex Monika Czekała w rozmowie z evertiq.pl informuje, że inwestycja rozpocznie się już w ciągu najbliższego miesiąca, a czas trwania projektu przewidziany jest na około półtora roku.
Stosowne analizy wykazały, że na chwilę obecną nie ma na rynku rozwiązania o tak wysokich parametrach w zakresie oszczędności energii, co w połączeniu z rosnącymi cenami innych paliw daje pewność sukcesu sprzedażowego - mówi kierownik działu finansowego firmy Sunex Monika Czekała.
Nowe produkty będą skierowane do dotychczasowych odbiorców w kraju i za granicą, ale firma postara się także w ten sposób pozyskać nowych klientów. "Na innowacyjność produktu wpływ mają zaawansowane rozwiązania techniczne wpływające na wysoką efektywność oraz niespotykaną żywotność. Z pewnością jednym z takich rozwiązań jest nowatorski sposób magazynowania energii. W typowych układach wyprodukowana energia jest magazynowana z zbiornikach buforujących, w których akumulatorem jest woda. Prezentowany system wykorzystuje jako akumulator octan sodu, który w połączeniu z odpowiednimi reakcjami fizykochemicznymi jest w stanie zmagazynować nawet 8 razy więcej energii niż woda o tej samej objętości. To sprawia, ze układ o stosunkowo małych gabarytach zabezpiecza w znacznym stopniu zapotrzebowanie na ciepło budynku, co w przypadku typowych wodnych akumulatorów byłoby niemożliwe." --- Sunex S.A. jest czołowym producentem rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej w Europie. Firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. 65% jej produkcji trafia za granicę.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 12 2019 07:31 V14.7.10-1