reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MPanch / Dreamstime Przemysł elektroniczny | 05 października 2012

Ifm ecolink otworzy również centrum B+R?

Władze Opola zabiegają, aby na działce sąsiadującej z otwartą ostatnio fabryką ifm ecolink, powstało centrum badawczo – rozwojowe niemieckiego koncernu.
Na razie władze koncernu oraz Urząd Miasta w Opolu podpisały list intencyjny w sprawie zakupu 2-hektarowej działki, przylegającej do nowo otwartego zakładu produkcyjnego. Według portalu StrefaBiznesu.nto.pl, władze miasta zabiegają, aby na działce powstało centrum B+R koncernu IFM. Alternatywną lokalizacją centrum może być też Park Naukowo – Technologiczny, którego budowa ma niebawem ruszyć w Opolu.

‘Tworzenie miejsc produkcyjnych jest dla nas bardzo ważne, ale równie mocno zależy nam na przyciągnięciu do nas inwestycji, gdzie mogliby się realizować np. młodzi inżynierowie z Politechniki Opolskiej’ mówi dla portalu StrefaBiznesu.pl Arkadiusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Opola ds. inwestycji. ‘Jestem przekonany, że gdyby udało się u nas otworzyć takie centrum badawcze, to potem łatwiej byłoby nam przyciągać kolejne tego typu inwestycje. Podobnie było z samą strefą. Gdy pojawiła się pierwszy inwestor, to rozmowy z kolejnymi stały się łatwiejsze.’

Źródło: StrefaBiznesu.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2