reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© fouquin-christophe-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2012

OPTeam zwiększył sprzedaż o 32% r/r

OPTeam S.A., dostawca elektronicznych legitymacji studenckich i kart płatniczych, osiągnął w 2011 r. przychody ze sprzedaży w kwocie 79,4 mln PLN, zwiększając je o 32% r/r.

O 25%. wzrósł również EBITDA, który stanowił na koniec roku 5,2 mln PLN, wobec 4,2 mln PLN w roku ubiegłym. Zysk netto spółki sięgnął blisko 2 mln PLN utrzymując się na poziomie zbliżonym do odnotowanego w 2010 r.
- Finalizujemy obecnie prace nad strategią działania na dalsze lata. Zakłada ona m.in. modyfikację profilu sprzedaży w kierunku większego udziału produktów własnych i specjalistycznych usług, charakteryzujących się znacznie wyższym poziomem marży niż integracja systemów IT. Nie wykluczamy również akwizycji wyspecjalizowanych podmiotów branżowych, co umożliwiłoby rozbudowanie oferty OPTeam i poszerzenie zakresu działania - informuje Andrzej Pelczar, prezes zarządu spółki.
- W 2011 r. w istotny sposób zwiększyliśmy przychody ze sprzedaży, pozyskując szereg kontraktów w przetargach na projekty integratorskie. Jednak ze względu na dużą konkurencję oraz ograniczone budżety na IT, poziom uzyskiwanych marż w tym segmencie nie jest obecnie satysfakcjonujący. Dlatego w 2012 r. będziemy koncentrować się na sprzedaży produktów i usług własnych - zapowiada Andrzej Pelczar.
Bardzo dobrze rozwija się działalność spółki Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności, w której OPTeam posiada 50% akcji. Sieć terminali płatniczych Polskich ePłatności obejmuje już blisko 14 tys. urządzeń, z czego 11 tys. przystosowanych jest do akceptacji płatności kartami zbliżeniowymi. 5 tys. terminali może służyć do wypłaty gotówki, dzięki usłudze cashback. --- OPTeam S.A. jest producentem oraz integratorem systemów wykorzystujących technologię kart elektronicznych. Produkty własne linii OPTI obejmują m.in. systemy: Elektroniczna Legitymacja Studencka OPTIcamp, Elektroniczna Karta Korporacyjna OPTIpass, Karta Stałego Klienta OPTIcard, Legitymacja Uczniowska OPTIschool.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 12 2019 07:31 V14.7.10-1