reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 11 września 2008

Skarb Państwa sprzedaje LUMEL

Skarb Państwa zamierza sprzedać 85% akcji czołowego polskiego producenta automatyki, firmy Lumel z Zielonej Góry.
Lumel powstał w roku 1953. Obecnie firma to największy polski producent aparatury pomiarowej i urządzeń automatyki, a także wiodący producent precyzyjnych odlewów ciśnieniowych. Dodatkowo, Lumel zajmuje znaczącą pozycję również w sektorze dostawców usług EMS. Firma dostarcza rozwiązania w zakresie automatyki przemysłowej do takich sektorów jak energetyka, przemysł chemiczny, hutniczy, spożywczy, lekki, motoryzacyjny, AGD czy górnictwo, a ponad 50% produkcji kierowane jest na eksport.

Obecnie 100-procentowym właścicielem Lumelu jest SP, który zaprosił potencjalnych inwestorów do zapoznania się z memorandum inwestycyjnym spółki. SP chce sprzedać 85% akcji, do objęcia pozostałych 15% uprawnieni są pracownicy. Zainteresowani inwestorzy mają czas do 20 października na zgłoszenie swojego zainteresowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2