reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 11 września 2008

Skarb Państwa sprzedaje LUMEL

Skarb Państwa zamierza sprzedać 85% akcji czołowego polskiego producenta automatyki, firmy Lumel z Zielonej Góry.
Lumel powstał w roku 1953. Obecnie firma to największy polski producent aparatury pomiarowej i urządzeń automatyki, a także wiodący producent precyzyjnych odlewów ciśnieniowych. Dodatkowo, Lumel zajmuje znaczącą pozycję również w sektorze dostawców usług EMS. Firma dostarcza rozwiązania w zakresie automatyki przemysłowej do takich sektorów jak energetyka, przemysł chemiczny, hutniczy, spożywczy, lekki, motoryzacyjny, AGD czy górnictwo, a ponad 50% produkcji kierowane jest na eksport.

Obecnie 100-procentowym właścicielem Lumelu jest SP, który zaprosił potencjalnych inwestorów do zapoznania się z memorandum inwestycyjnym spółki. SP chce sprzedać 85% akcji, do objęcia pozostałych 15% uprawnieni są pracownicy. Zainteresowani inwestorzy mają czas do 20 października na zgłoszenie swojego zainteresowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1