reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Medicalgorithmics Przemysł elektroniczny | 31 maja 2011

Polska technologia podbija światowy rynek medyczny

Technologia Medicalgorithmics, polskiej firmy działającej w branży przetwarzania sygnałów i danych w aplikacjach medycznych, ma podbić światowy rynek diagnostyki kardiologicznej. Zobaczcie sami jak działa medyczny smartfon.
To małe przenośne urządzenie monitoruje i wysyła zebrane dane na telefon, a ten przekazuje je dalej na serwer, za co operator pobiera abonament. Nie jest to jednak nowa usługa operatora komórkowego, lecz aplikacja medyczna do zdalnego monitorowania pracy serca — PocketECG.

- Za innowacyjnym urządzeniem stoi polski naukowiec, który jest jednocześnie założycielem produkującej je spółki Medicalgorithmics — dr Marek Dziubiński.

PocketECG jest już dostępny w Polsce, jednak pierwsze sukcesy odnosi na rynku amerykańskim. Obecnie 40% całkowitych przychodów firmy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Tamtejszy rynek cechują wysokie marże. Poza tym badania kardiologiczne tego typu są tam refundowane. Dla Medicalgorithmics rynek ten póki co pozostanie numerem jeden.

W 2010 r. przychody ze sprzedaży abonamentu wzrosły o 1315%, do 4,1 mln zł, a zysk netto urósł do 1,75 mln zł. W przyszłym roku nawet 75% wpływów może pochodzić z USA — prognozuje Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics.

Model biznesowy spółki opiera się na abonamencie. Do tej pory firma sprzedała ich 1200, jednak do końca 2011 r. liczy na ponad 2000.

Tak jak operatorom komórkowym, abonament daje nam przewidywalność i gwarancję przychodów — przekonuje Marek Dziubiński.

Tak dobre wyniki mają zachęcić inwestorów. W czerwcu spółka przeprowadzi ofertę prywatną i zamierza zadebiutować na małej giełdzie w wakacje. Chce pozyskać od kilku do kilkunastu milionów złotych.

Pieniądze przeznaczymy na ulepszenie technologii oraz wejście z nią na rynki Europy Zachodniej, na początek do Niemiec, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii — mówi Marek Dziubiński.

'PocketECG jest wykorzystywany głównie do diagnostyki arytmii. Urządzenie monitoruje pracę serca przez całą dobę, przesyłając dane na otrzymany w zestawie telefon. Ten, dzięki inteligentnym algorytmom, automatycznie je interpretuje i przesyła do centrum monitorowania. Tam dane są weryfikowane przez techników EKG i przesyłane do lekarza w formie raportów. Pieniądze z emisji mają m. in. pozwolić na połączenie telefonu i sensora EKG', czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2