reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Tektronix Przemysł elektroniczny | 25 maja 2011

Oscyloskop w technologii SiGe

Pierwszy na świecie wykonany w technologii 8HP SiGe oscyloskop czasu rzeczywistego.
Oscyloskop opracowała firma Tektronix. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii 8HP SiGe planowane jest opracowanie oscyloskopu o paśmie analizy przekraczającym 30GHz dla pracy wielokanałowej.

Nowa platforma oscyloskopowa będzie najlepszym rozwiązaniem dla projektantów zmagających się z rejestracją oraz zaawansowaną analizą szybkozmiennych magistral szeregowych 10Gb/s oraz magistral wykorzystujących modulacje optyczne takie jak np. 100GbE, gdzie niezwykle wysoka dokładność rejestracji stawiana jest na pierwszym miejscu.

Zastosowanie przez firmę Tektronix układów zbudowanych w oparciu o technologię 8HP SiGe pozwoli uzyskać niespotykaną dotychczas wydajność platform oscyloskopowych. Wykorzystanie szybkich, komplementarnych tranzystorów pozwoli na wykonywanie w procesie SiGe obwodów toru wejściowego pracujących w szerokim paśmie częstotliwościowym.

Lepsza charakterystyka SiGe w zakresie szumów pomoże w osiągnięciu znacznie lepszych parametrów. Napięcia pracy będą mogły być wyższe niż dla układów wykonanych w procesach CMOS, co znacznie zwiększy współczynnik SNR. Istotnym jest również osiągnięcie lepszej w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami liniowości elementów przełączających stopnia wejściowego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2