reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 23 maja 2011

Tablet idealny

Tablety zaspokajają coraz więcej potrzeb użytkowników, wypierając tradycyjne komputery i notebooki. Moda, którą zapoczątkowało Apple wprowadzając na rynek iPada, zdaje się ewaluować z każdym miesiącem, powodując konkurowanie największych producentów na rynku urządzeń mobilnych.
Według RBC Capital Markets na koniec 2010 r. z tabletów korzystało ok. 0,3% ludzi na świecie. Wskaźnik ten ma jednak bardzo szybko się zwiększać.

Z badań przeprowadzonych przez Sybase na 2100 osób w Stanach Zjednoczonych wynika, że aż jedna czwarta użytkowników laptopów planuje ich zamianę na tablet. Średnio potencjalny konsument jest w stanie przeznaczyć na nowy tablet około 300 USD. Jednak aż 40% badanych nie deklarowało przywiązania do żadnej konkretnej marki. Ważne, by producent był znany na rynku tradycyjnych komputerów.

- Doświadczenie zdobyte w komputerów przenośnych to bezcenny kapitał, bardzo pomocny przy projektowaniu tabletów – wyjaśnia to Szymon Winciorek, business development manager w firmie ASUS Polska.

Na co klienci zwracają uwagę przy wyborze idealnego tabletu?
Najważniejszy dla potencjalnych użytkowników jest wyświetlacz. Ponad połowa wybrałaby taki w rozmiarze 10''. 26% wolałoby większy - 12'', a 21% - 7''. Najmniejszym, ledwie 3% wzięciem, cieszyłby sie sprzęt z małym, 5'' wyświetlaczem.

Aż 56% badanych brało pod uwagę w jakie dodatkowe aplikacje i oprogramowanie wyposażone jest urządzenie. Dla ponad 30% respondentów ważne było by dodatkowo wyposażony był on w zewnętrzną klawiaturę.

- Tablet staje się wtedy nieocenionym wsparciem w pracy. Co więcej jest bardziej mobilny niż notebook czy netbook – uważa Winciorek.

Źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2