reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SHARP Przemysł elektroniczny | 19 maja 2011

Firmy elektroniczne w polskich SSE

W 2010 r. struktura branżowa inwestycji w SSE niemal nie uległa zmianie w stosunku do roku ubiegłego. Na ośmiu czołowych pozycjach znajdują się takie same działy produkcji jak w roku 2009. Miejsce 5 zajmuje branża elektroniczna. Gdzie ulokowani są jej przedstawiciele?
Producenci komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych byli licznie reprezentowani w strefie tarnobrzeskiej, m.in. LG Display Poland, Heesung Electronics, LG Electronics Wrocław i Toshiba w Kobierzycach, a także pomorskiej, m.in. przez Flextronics, Sharp, Philips, Jabil, Sumika i Gemalto. Wydatki inwestycyjne firm z tej branży wyniosły w obu strefach po 2 mld zł i stanowiły w nich odpowiednio 34,1% i 30,2% całkowitych inwestycji. Znaczący udział tej branży charakteryzował także strefę warmińsko-mazurską (15,3%) za sprawą inwestycji LG Electronics Mława.

Łączne nakłady inwestycyjne w branży 'Komputery, wyroby elektroniczne i optyczne' (dział 26) we wszystkich strefach wynosiły na koniec 2010 r. 5.481,37 mln zł, co stanowi 7.49% całkowitych nakładów poniesionych we wszystkich branżach i na terenach wszystkich SSE, informuje Ministerstwo Gospodarki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2