reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© P.I.W.O. Przemysł elektroniczny | 13 maja 2011

Projekt P.I.W.O. Politechniki Wrocławskiej

Projekt P.I.W.O to nietypowy system oświetlenia budynku. Rozwinięcie skrótu oznacza: Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. Celem projektu jest zamienienie jednego z akademików w ogromny wyświetlacz.
Projekt P.I.W.O jest projektem niekomercyjnym. Co roku fundusze dla projektu zapewnia Politechnika Wrocławska. Tegoroczne pokazy we Wrocławiu i innych miastach Polski sponsoruje także operator sieci Plus.

Sama idea wykorzystania budynku w roli wyświetlacza nie jest niczym nowym. Niemniej wszystkie rozwiązania techniczne użyte w projekcie P.I.W.O są autorskimi pomysłami studentów PW.

- System oświetleniowy wykorzystywany w projekcie P.I.W.O jest naszym autorskim rozwiązaniem. Cały sprzęt został przez nas zaprojektowany i wykonany. Jego najważniejszą częścią są moduły oświetleniowe, które na czas pokazu są umieszczane w pokojach akademika. Cała sieć jest sterowana z poziomu komputera – opisują twórcy projektu, studenci Politechniki Wrocławskiej, zrzeszeni w Kole Naukowym MOS.

Dlaczego w projekcie wykorzystywane są zwykłe żarówki a nie diody LED?
- Głównym powodem jest wciąż bardzo wysoka cena diod LED. Cały czas pracujemy jednak nad rozwojem technologii i gdy zbierzemy odpowiednie środki zaprezentujemy pokaz P.I.W.O. w zupełnie nowej jakości – tłumaczą twórcy projektu.

© P.I.W.O.

W tym roku poza tradycyjnym pokazem we Wrocławiu, P.I.W.O. Light show zostanie zaprezentowany także w Gdańsku (13.05), Szczecinie (16.05), Zielonej Górze (17.05), Krakowie (22.05), Łodzi (26.05) oraz Warszawie (28.05).

Źródło: P.I.W.O.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1