reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lumel Przemysł elektroniczny | 22 marca 2011

Lumel: prywatyzacja oznacza zwolnienie 600 osób?

Prywatyzacja Lumelu trwa. Według posła Jerzego Materny, Hindusi kupią Lumel i wygaszą produkcję, co oznaczałoby, że pracę straci ponad 600 zatrudnionych pracowników.
Niniejszy artykuł cytuje jedynie materiał, zawarty na portalu Strefa Biznesu. W żadnym stopniu przytoczone wypowiedzi posła Jerzego Materny nie odzwierciedlają poglądów evertiq. Nie znamy żadnych faktów, które sankcjonowałyby przytoczone poniżej poglądy.

* * *

Do 18 marca trwały rozmowy o pakiecie socjalnym dla załogi. W kwietniu ma dojść do ostatecznego zawarcia transakcji sprzedaży Lumelu. O zawieszenie prywatyzacji apeluje poseł Jerzy Materna. „Sprzedaż Lumelu firmie Rishabh to wyprzedaż majątku narodowego”, twierdzi. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu nieoficjalnie mówi się, że kwota za jaką Rishabh Instruments ma nabyć akcje Lumela może sięgnąć 30 mln zł. Zdaniem posła i innych przeciwników prywatyzacji, Lumel wart jest ok. 120 mln zł. Materna zawiadomił o sprawie ABW i NIK i poprosił, by zajęły się sprawą prywatyzacji.

- Najprawdopodobniej inwestor będzie wygaszał produkcję w Zielonej Górze i przenosił ją do Indii, bo tam koszty są niższe. W konsekwencji w Polsce pozostanie tylko biuro handlowe. Do tego nie możemy dopuścić - przekonywał na konferencji prasowej poseł.

Sam Narendra Goliya, właściciel Rishabh, nie podejmuje żadnych zobowiązań. Nie chce określić jakie ma plany wobec samego zakładu, ani też czy utrzyma w nim produkcję i stan zatrudnienia.

Patrząc na majątek obu firm, wygląda na to, że to mniejsza firma wchłonie większą: roczne obroty Rishabh wynoszą nieco ponad 10 mln USD, wobec 72 mln zł jakie generuje Lumel.

Źródło: Strefa Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2