reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Electrolux Przemysł elektroniczny | 15 grudnia 2008

Electrolux zwolni 3000 osób

W efekcie spadku popytu w drugiej połowie listopada oraz na początku grudnia, Electrolux nie osiągnie zapowiadanych wcześniej rezultatów finansowych na 2008. W świetle silnego spadku popytu, począwszy od czwartego kwartału 2008, planuje zmniejszyć zatrudnienie o około 3.000 osób.
Popyt na AGD w Europie i Ameryce Północnej gwałtownie spadł w drugiej połowie listopada. Również na początku grudnia popyt na kluczowych dla spółki rynkach europejskim i amerykańskim kontynuował silny spadek. Słabość rynku wywrze silny negatywny wpływ na sprzedaż Electrolux w całym czwartym kwartale. W efekcie tych niekorzystnych zdarzeń, firma nie będzie w stanie osiągnąć wcześniej zapowiadanych rezultatów finansowych.

Electrolux w ciągu roku 2008 wprowadził w życie szereg działań, nakierowanych na redukcję kosztów, w tym również już zmniejszył zatrudnienie. Zostały podjęte kroki, mające na celu redukcję załogi o więcej niż 3.000 osób, które będą skutkować zwolnieniami załogi jeszcze w 4Q2008 oraz będą kontynuowane w roku 2009. Zwolnienia będą przeprowadzone w różnych krajach. Koszty tych działań wyniosą 1.2 mld SEK i obciążą wynik operacyjny jeszcze w roku 2008. Oszczędności mają z kolei wynieść 1.1 mld SEK rocznie, jednak w pełni będą widoczne począwszy od roku 2010.

Dodatkowo, Electrolux kontynuuje rozpoczęty w 2004 roku transfer produkcji do krajów o niskich kosztach. Program ma być zakończony w latach 2009-2010, a jego efektem będą dalsze redukcje zatrudnienia. Polska, jako kraj o niskich kosztach, jest beneficjentem tego programu kosztem innych, europejskich ośrodków produkcyjnych jak Niemcy, Szwecja czy Wielka Brytania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2