reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elpida Przemysł elektroniczny | 15 marca 2011

Trzęsienie ziemi w Japonii odbije się na rynku DRAM/NAND

DRAMeXchange dokonało dalszych analiz i sprawozdań dotyczących stanu przemysłu elektronicznego po trzęsieniu ziemi w Japonii.
Zgodnie z informacjami płynącymi z lokalnych źródeł i analiz dokonanych przez DRAMeXchange w związku z katastrofą trzęsienia ziemi w Japonii przestała funkcjonować podstawowa elektrownia jądrowa w północno-wschodniej Japonii. Mieszkańcy z okolic Fukushima zostali ewakuowani.

Zasilanie w północno-wschodniej Japonii stało się ogromnym problemem. Począwszy od 14 marca, funkcjonowanie strefy przemysłowej w północno-wschodniej części kraju będzie poważnie zagrożone i oczekuje się ograniczenia lub stałych przerw w dostawie prądu w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Ograniczenia możliwości produkcyjnych w strefie odciętej od prądu dotkną producentów płytek krzemowych tj. Shin-Etsu Semiconductor i SUMCO. W rezultacie dostawy płytek krzemowych znacząco się zmniejszą, co bezpośrednio wpłynie na produkcję półprzewodników na całym świecie.

Zgodnie z DRAMeXchange, Shin-Etsu Semiconductor przede wszystkim dostarcza płytki krzemowe w rozmiarze 12", a 95% z nich przeznaczona jest dla przemysłu półprzewodnikowego. Shin-Etsu Semiconductor jest głównym dostawcą płytek krzemowych do Elpidy i Toshiby. Japońskie firmy półprzewodnikowe poddają ocenie obecną sytuację na rynku. Na razie firmy nie deklarują jak duży wzrost cen czeka na graczy w sektorze elektronicznym.

Produkcja NAND przez Toshibę została dotknięta brakiem dostaw materiałów i surowców niezbędnych do produkcji. Najbardziej ucierpiał zakład produkcyjny w Prefektura Iwate; szkody w zakładzie w Kandai oceniono na niewielkie. Zgodnie z raportem SanDisk, w Fab3 i Fab4 w związku z katastrofą wstrzymano produkcję, jednak żaden pracownik nie został ranny.

Na podstawie wcześniejszych doświadczeń, DRAMeXchange uważa, że ​​producenci po ocenie szkód na liniach produkcyjnych i w wyposażeniu, dokonają niezbędnych napraw i będą w stanie odbudować swoje moce produkcyjne. Chociaż ogólna produkcji półprzewodników nie została poważnie dotknięta, wznowienie produkcji i odbudowanie łańcucha dostaw zajmie producentom najwięcej czasu. O ile sama naprawa maszyn i sprzętu w zakładach nie powinna sprawić producentom wielkich kłopotów, o tyle cały świat odczuje braki w dostawach wywołane przestojem w produkcji u największych dostawców.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1