reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: PZL Mielec Przemysł elektroniczny | 15 grudnia 2008

Kolejni beneficjenci programów offsetowych

Ministerstwo Gospodarki 10 grudnia 2008 podpisało trzy kolejne umowy offsetowe, związane tym razem z dostawami dla nowej serii samolotów Bryza. Wśród beneficjentów znajduje się między innymi Radmor SA.
‘Dzięki podpisanym dziś umowom polski przemysł obronny otrzyma dostęp do kolejnych nowych technologii, a cała gospodarka zyska na innowacyjności’ powiedział wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan podczas uroczystości podpisania trzech umów offsetowych między Skarbem Państwa a firmami Rockwell Collins, Pratt&Whitney Canada i Terma A/S.
Pierwsza podpisana umowa offsetowa z Rockwell Collins Inc., o wartości ponad 31.0 mln USD, związana jest z dostawą awioniki do samolotów M28 Bryza. Zobowiązania offsetowe bezpośrednie, dotyczące nieodpłatnego transferu technologii, skierowane są do WZL Nr 2 S.A. w Bydgoszczy, Radmor S.A. Gdynia, ITWL Warszawa oraz ETC-PZL Aerospace Industries Sp. z o.o. Warszawa.
Z kolei umowa offsetowa z firmą Pratt&Whitney Canada dotyczy dostarczenia silników do samolotów M28 Bryza. Jednym z zobowiązań w jej ramach jest planowana współpraca badawcza z Instytutem Lotnictwa. Wartość umowy offsetowej wynosi 25.5 mln USD.
Trzecia umowa została zawarta z firmą Terma A/S i związana jest z dostawą systemu obrony biernej do samolotów M28 Bryza. Jej wartość to ponad 15.7 mln EUR. Beneficjentami offsetu bezpośredniego są: PIT Warszawa, ITWL Warszawa oraz ZM Rufus, a zobowiązań pośrednich spółki: Mikroma S.A oraz CAV Aerospace Limited sp. z o.o. i RCL Industries Limited sp. z o.o.
Podpisane umowy związane są z umową między Ministerstwem Obrony Narodowej a PZL Mielec Sp. z o.o. na dostawę 12 samolotów M28 Bryza dla Sił Zbrojnych RP.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1