reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cyfrowy Polsat Przemysł elektroniczny | 11 marca 2011

Lista 100 najbogatszych Polaków Forbesa: sektor elektroniki

Na liście 100 najbogatszych Polaków Forbesa znaleźliśmy kilku miliarderów, w portfelach których znajdują się firmy elektroniczne.
Drugi na liście, z majątkiem 7.200 mln PLN jest Zygmunt Solorz-Żak, który w swoim portfelu posiada między innymi Cyfrowy Polsat S.A. Jego spółka zależna, Polsat Technology, zajmuje się wytwarzaniem set-top-box’ów na zlecenie spółki matki.

Na 37 pozycji w rankingu, z majątkiem 460 mln PLN znalazł się Sobiesław Zasada. Jedną ze spółek Grupy Kapitałowej Sobiesław Zasada jest AutoGuard, spółka produkująca wyspecjalizowane urządzenia i aplikacje wspomagające zarządzanie obiektami mobilnymi.

76 miejsce, z majątkiem 265 mln PLN zajął Wojciech Wajda, założyciel spółki Wasko, czołowej firmy teleinformatycznej w Polsce. Działalność firmy obejmuje projektowanie systemów automatyki przemysłowej, montaż aparatury kontrolno - pomiarowej i teletransmisyjnej, a także budowę sieci transmisji danych, w tym linii radiowych i stacji bazowych dla operatorów telekomunikacyjnych.

Katarzyna Frank-Niemczycka i Zbigniew Niemczycki - z majątkiem 200 mln PLN zajmują pozycję 96. W przeszłości prowadzili firmy montujące telewizory i zajmujące się handlem, teraz stawiają na nieruchomości. Wiele lat temu sprzedali swój zakład produkcyjny TV w Mławie, co stało się zalążkiem największej w Polsce firmy elektronicznej, LG Electronics Mława.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1