reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 12 grudnia 2008

Plan restrukturyzacji w Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent wprowadza w życie strategiczny plan zmian, którego elementem jest między innymi redukcja 6.000 etatów.
Alcatel-Lucent zainicjuje szereg działań, nakierowanych na obniżenie progu rentowności o około 1 mld euro w latach 2009 oraz 2010. Plan ten obejmuje między innymi zwolnienia 1.000 managerów różnego szczebla, a także 5.000 pracowników kontraktowych. Firma będzie ponadto kontynuowała już rozpoczęte działania nakierowane na restrukturyzację działalności, poszuka też oszczędności w sferze kosztów utrzymania nieruchomości, funkcji pomocniczych oraz wydatków, których poniesienie nie jest konieczne dla zasadniczej działalności firmy.

Podjęte działania nakierowane będą na osiągnięcie następujących celów:
• Poprawa marży brutto poprzez obniżkę kosztów produkcji, kosztów podzespołów kupowanych od poddostawców oraz kosztów zakupów. W dalszej perspektywie zapowiadane jest również polepszenia product mix.
• Poprawa efektywności R&D poprzez skupienie się na czterech kluczowych segmentach (Optical, IP, broadband and Applications enablement) a także partnerstwo i racjonalizacja wydatków w dziedzinie badań rozwojowych.
• Znaczna redukcja kosztów SG&A (Sprzedaż/Administracja/Koszty ogólne) zarówno w ujęciu bezwzględnym, jak i ich udziału w stosunku do wartości obrotu. Ma to być osiągnięte poprzez spłaszczenie organizacji oraz likwidację pokrywania się funkcji sprzedaży w obecnych jednostkach produktowych i geograficznych.

W efekcie, Alcatel-Lucent spodziewa się, iż do czwartego kwartału 2009 oszczędzi 750 mln euro, na co składać się będzie w jednej trzeciej obniżka kosztów sprzedanych produktów oraz w dwóch trzecich obniżka kosztów w kategoriach R&D oraz SG&A.

Alcatel-Lucent będzie podejmował inicjatywy partnerskie, umowy o współpracy oraz partycypował w konsolidacji przemysłu, aby zredukować wydatki na systemy WiMAX, CPE, classic core, non-IMS based fixed NGN oraz działania legalizacyjne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1