reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 marca 2011

Nokia Siemens: przejęcie części Motoroli w toku

Nokia Siemens Networks, w której po połowie udziałów mają Nokia i Siemens, poinformowała w lipcu 2010 r. że planuje odkupić od amerykańskiej Motoroli część firmy zajmującą się infrastrukturą sieci komórkowych. Transakcja jest ciągle w toku, a jej zakończenie uzależnione jest od zatwierdzenia jej przez chińskie organy antymonopolowe.
Planowane przejęcie weszło już w trzeci etap procesu sprawdzania transakcji przez Biuro Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Chinach (MOFCOM). Nokia Siemens Networks nadal dąży do przejęcia, ale nie podaje na razie kiedy transakcja zostanie zrealizowana. Zamknięcie działań, pierwotnie przewidywane na 1Q/2011, nie zostanie zakończone w zakładanym terminie.

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po zakończeniu transakcji, około 7.500 pracowników z obiektu Motoroli ma zostać przeniesionych do obiektów Nokia Siemens w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Indiach. Wartość transakcji szacuje się na 1.2 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1