reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 03 grudnia 2008

TVAB ma problemy z płynnością i zwalnia 100 pracowników w Polsce

Producent wiązek elektrycznych TVAB ma problemy z płynnością. Firma informuje również o trudnych rozmowach z lokalnymi władzami. Co najistotniejsze dla polskiego rynku, TVAB zwalnia 100 pracowników ze swojego zakładu w Łodzi.
‘Potrzebujemy pomocy w finansowaniu naszej firmy w tych trudnych czasach i w tym celu zwróciliśmy się do różnych lokalnych instytucji, takich jak ALMI [rządowy fundusz monetarny, zajmujący się udzielaniem pożyczek] i liczymy, iż otrzymamy większą pomoc w obecnej sytuacji’ powiedział Per Axel, CEO w TVAB. ‘Nie ma wielu instytucji czekających w kolejce i oferujących pomoc. Niemniej jednak banki, z którymi współpracowaliśmy wcześniej, udzielą nam wsparcia. Ze strony lokalnych instytucji, takich jak ALMI, niestety nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi’.

Według Per Axel, nie ma ryzyka bankructwa firmy i nie będzie również zwolnień 20 osób z działu marketingu w Töcksfors w Szwecji. Niemniej jednak TVAB zredukuje załogę w Polsce o około 100 osób na przestrzeni najbliższych sześciu miesięcy, co oznacza również, iż firma zmniejszy produkcję w Polsce. Per Axel w swojej wypowiedzi zaznaczył jednak, iż widzi znaczną poprawę efektywności w Polsce.

’Mamy napiętą sytuację i musimy ciężko pracować, aby jej sprostać. Jesteśmy przekonani, iż musimy to zrobić a nasz biznes będzie silniejszy, kiedy już przez to przejdziemy’ dodaje Per Axel.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1