reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 listopada 2008

NTT System planuje restrukturyzację w I połowie 2009

Czołowy producent i dystrybutor sprzętu IT, NTT System z Warszawy, może zwolnić do 10% 350-osobowej załogi.
Tadeusz Kurek, Prezes Spółki powiedział na spotkaniu z dziennikarzami: ’Przygotowujemy się do restrukturyzacji, która może zostać przeprowadzona w I-II kwartale przyszłego roku’. Zaznaczył, że restrukturyzacja może, ale nie musi wiązać się ze zwolnieniami. Jeśli one nastąpią, mogą oznaczać zmniejszenie zatrudnienia o około 5-10% ( spółka zatrudnia około 350 osób). ’Decyzja w sprawie restrukturyzacji nie zapadła, ale przygotowujemy taki plan. Musimy dostosować strukturę zatrudnienia do warunków na rynku’ dodał Prezes Kurek

Na koniec roku 2008, mimo straty w III kwartale roku, spółka zapowiada osiągniecie zysku. Na rok 2009 spółka spodziewa się umocnienia dolara i związanej z tym zwyżki cen elektroniki, lecz również spadku popytu. Mimo spodziewanego osłabienia zapotrzebowania, spółka przewiduje wzrost przychodów i marż.

Obecnie struktura sprzedaży spółki jest oparta o trzy kanały sprzedaży: sieci handlowe, hurtownie i integratorzy IT. NTT System może inwestować w najbliższym czasie we wzmocnienie tego ostatniego segmentu rynku. ‘Inwestujemy w nogę ‘corporate governance', np. w produkcję serwerów, ale również desktopów dla biznesu. Współpracujemy z takimi partnerami jak Sygnity i IBM’ powiedział prezes Kurek.

We wrześniu NTT rozpoczęło w miejscowości Zakręt pod Warszawą budowę obiektu, w którym docelowo znajdzie się nowe centrum serwisowe spółki. Budowa według planu ma potrwać około rok, jednak możliwe jest skrócenie prac do około trzech kwartałów. NTT w 2009 chce ruszyć także z budową centrum logistycznego w Duchnowie. Wartość obu inwestycji była wcześniej szacowana na ponad 30 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1