reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Funai Nowa Sól Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2010

Funai Electric z Nowej Soli tnie plany inwestycyjne

Ministerstwo Gospodarki zatwierdziło zmiany inwestycyjne Funai Electric Polska w fabryce sprzętu RTV w Nowej Soli. Firma obniżyła planowane zatrudnienie z 500 do 330 osób i przedłużyła termin zakończenia inwestycji z 2010 na 2012 rok.
W wyniku kryzysu gospodarczego, Funai Electric zweryfikowało swoje plany inwestycyjne w fabryce w Nowej Soli. Jak poinformowało Ministerstwo Gospodarki firma utworzy 330, a nie jak planowała wcześniej 500, nowych miejsc pracy. Funai zobowiązało się do utrzymania stanowisk przez co najmniej 5 lat od daty utworzenia. Dodatkowo w otoczeniu inwestycji zatrudnienie znajdzie kolejne 700 osób.

Firma zainwestuje w Nowej Soli co najmniej 68 mln zł. Przewiduje się zakończenie projektu do końca 2012 r., a nie jak planowano pierwotnie w 2010 r.

Znowelizowana uchwała Ministerstwa Gospodarki zakłada, że ‘jeżeli w 2012 r. liczba utworzonych miejsc pracy byłaby niższa niż 297 lub wartość inwestycji będzie mniejsza niż 68 mln zł, Funai będzie musiała zwrócić całość otrzymanej pomocy wraz z odsetkami’.

Funai Electric może otrzymać na realizację inwestycji w Nowej Soli do 30,8 mln zł pomocy publicznej. Nakłady z budżetu państwa w ramach programu wieloletniego na utworzenie nowych miejsc pracy związanych z inwestycją wyniosą blisko 3,6 mln zł. W okresie realizacji programu wpływy do budżetu państwa i budżetów samorządu terytorialnego mogą wynieść ponad 133 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1