reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 listopada 2010

Zatrucia w gorzowskim TPV

Do redakcji „Gazety Lubuskiej” trafił mail informujący o zatruciach pracowników gorzowskiego zakładu TPV. Straż potwierdziła wyjazd, policja mówi o czterech osobach, które źle się poczuły. Jedna z nich trafiła do szpitala.
Do „Gazety Lubuskiej” dotarł anonimowy mail:
W firmie TPV Displays Polska znów zatruli się ludzie. Przebudowują halę główną, w której wylewana była podłoga. Opary są bardzo trujące.

Strażacy potwierdzają, że w sobotę po 16.00 pojechali na wezwanie do TPV. Ponad trzy godziny zajęło im wietrzenie hali i pozbywanie się trującego odoru. O zdarzeniu poinformowano także policję. Czterem osobom udzielono pomocy na miejscu, jedna została przewieziona do szpitala – wynika z ustaleń „Gazety Lubuskiej”.

Sprawą zajmie się Państwowa Inspekcja Pracy.

Zatrucia w gorzowskim TPV zdarzały się już w zeszłym roku – przypomina redakcja. W maju w wyniku zatrucia oparami panbexilu, preparatu stosowanego do impregnacji posadzek betonowych, do szpitala trafiło aż 13 kobiet.

Przypomnijmy, że we wrześniu w tym samym zakładzie doszło do ewakuacji pracowników, w związku z silnym zadymieniem w jednym z pomieszczeń. Nikomu nic się wówczas nie stało.

Źródło: „Gazeta Lubuska”

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2