reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2008

14 transakcji przejęć w sektorze EMS w 3Q 2008

W trzecim kwartale roku odnotowano 14 transakcji przejęć, w porównaniu do 13 akwizycji odnotowanych zarówno w pierwszym jak i w drugim kwartale roku.
Wykres A pokazuje, iż w porównaniu do roku 2007, nastąpiło pewne ożywienie transakcji kapitałowych w sektorze EMS. Wykres B odzwierciedla natomiast strukturę transakcji, przeprowadzonych w trzecim kwartale, w podziale na typy transakcji. Najpopularniejszym motywem, stojącym za pięcioma transakcjami przejęć, była konsolidacja działalności EMS. Po dwie transakcje odnotowano w kategoriach wyjścia z inwestycji firm OEM, wyjścia z inwestycji firm EMS, horyzontalnej lub pionowej integracja działalności, jedną z transakcji zakwalifikowano natomiast do grupy inwestycji Private Equity.Główne transakcje mające miejsce w 3Q 2008 :
• Kimball Electronics przejął Genesis Electronics Manufacturing (wrzesień 2008)
• Elcoteq SE przejął zakład produkcji TV w Meksyku od Koninklijke Philips Electronics NV (wrzesień 2008)
• Creation Technologies przejął Circuit Service (wrzesień 2008)
• RAD Technologies LLC sprzedał Astrex Electronics (wrzesień 2008)


W podziale na regiony geograficzne, pięć transakcji odnotowano w Europie Zachodniej, siedem w USA lub Kanadzie, jedną w Azji, a jedną zakwalifikowano do kategorii cross-border.

10 transakcji dotyczyło firm o niewielkich rozmiarach działalności określanych jako ‘micro’, dwie firm średnich, oraz jednej firmy dużej i jednej małej.Wszystkie dane użyte w artykule oraz obrazujące je wykresy cytujemy za firmą Lincoln International.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2