reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2008

14 transakcji przejęć w sektorze EMS w 3Q 2008

W trzecim kwartale roku odnotowano 14 transakcji przejęć, w porównaniu do 13 akwizycji odnotowanych zarówno w pierwszym jak i w drugim kwartale roku.
Wykres A pokazuje, iż w porównaniu do roku 2007, nastąpiło pewne ożywienie transakcji kapitałowych w sektorze EMS. Wykres B odzwierciedla natomiast strukturę transakcji, przeprowadzonych w trzecim kwartale, w podziale na typy transakcji. Najpopularniejszym motywem, stojącym za pięcioma transakcjami przejęć, była konsolidacja działalności EMS. Po dwie transakcje odnotowano w kategoriach wyjścia z inwestycji firm OEM, wyjścia z inwestycji firm EMS, horyzontalnej lub pionowej integracja działalności, jedną z transakcji zakwalifikowano natomiast do grupy inwestycji Private Equity.Główne transakcje mające miejsce w 3Q 2008 :
• Kimball Electronics przejął Genesis Electronics Manufacturing (wrzesień 2008)
• Elcoteq SE przejął zakład produkcji TV w Meksyku od Koninklijke Philips Electronics NV (wrzesień 2008)
• Creation Technologies przejął Circuit Service (wrzesień 2008)
• RAD Technologies LLC sprzedał Astrex Electronics (wrzesień 2008)


W podziale na regiony geograficzne, pięć transakcji odnotowano w Europie Zachodniej, siedem w USA lub Kanadzie, jedną w Azji, a jedną zakwalifikowano do kategorii cross-border.

10 transakcji dotyczyło firm o niewielkich rozmiarach działalności określanych jako ‘micro’, dwie firm średnich, oraz jednej firmy dużej i jednej małej.Wszystkie dane użyte w artykule oraz obrazujące je wykresy cytujemy za firmą Lincoln International.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2