reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 listopada 2008

Satel, polski producent systemów zabezpieczeń, intensywnie rozwija sprzedaż w Europie Zachodniej

Niedawno zakończyły się targi systemów zabezpieczeń Expoprotection 2008. Jak poinformował branżowy portal Newswire, jednym z najbardziej widocznych firm był gdański Satel, który w roku 2007 odnotował 25% wzrost sprzedaży eksportowej.
Satel jest bardzo dynamicznie rozwijającą się firmą, należącą do trzech osób fizycznych, wyspecjalizowaną w produkcji central alarmowych, sygnalizatorów, czujek, stacji monitorujących, sterowników radiowych, dzielników ekranu oraz zasilaczy buforowych. W roku 2007 Satel osiągnął przychody w wysokości 77.2 mln zł, co stanowi wzrost o 28.8% w stosunku do roku 2006, kiedy to sprzedaż ukształtowała się na poziomie 59.9 mln zł. Imponujący wzrost sprzedaży firma zawdzięcza zarówno ekspansji na rynku krajowym (50.5 mln zł w roku 2007, 40.0 mln z w roku 2006) jak i rozwojowi sprzedaży poza granicami kraju (odpowiednio 22.5 mln zł oraz 18.0 mln zł).

Newswire w swojej relacji z Expoprotection informuje, iż Satel miał jedno z bardziej widocznych i obleganych stoisk na targach. Satel drugi raz wystawiał się na francuskiej imprezie i według cytowanej przez Newswire wypowiedzi Jaroslawa Żurawika, szefa eksportu Satel, oferta firmy cieszyła się nawet większym powodzeniem niż poprzednim razem. Poza Francją i oczywiście Polską, firma prowadzi sprzedaż w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i na Ukrainie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2