Comarch wycofuje się z warszawskiej giełdy
Grupa Comarch zamierza skoncentrować się na realizacji swoich długoterminowych celów jako podmiot prywatny. Przedsiębiorstwo zajmujące się integrowaniem systemów informatycznych i twórca innowacyjnych rozwiązań IT, wkracza w nową erę. 4 grudnia zakończyła się procedura przymusowego wykupu akcji. Następnie przegłosowana została decyzji o wycofaniu akcji spółki z warszawskiej giełdy.
Decyzja o wycofaniu się Comarch z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie została formalnie zatwierdzona przez akcjonariuszy podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia (NWZA) 8 grudnia. Wycofanie z giełdy ma umożliwić spółce większą elastyczność w realizacji strategicznych celów i skupienie się na długoterminowym rozwoju. W najbliższym czasie Comarch złoży wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o formalne usunięcie akcji z obrotu giełdowego.
“Cieszymy się, że weszliśmy w kolejny etap transakcji i będziemy mogli aktywnie uczestniczyć w życiu Comarch, dołączając do Rady Nadzorczej. W kolejnych miesiącach, wspólnie z członkami Zarządu i kadrą managerską, zamierzamy uszczegóławiać strategię rozwoju i wspólnie pracować nad priorytetami rozwoju Grupy. Wierzymy, że fundamentem będzie dalsze doskonalenie kluczowych produktów i rozwiązań oraz budowa strategicznych systemów zarządzania talentem. Podstawą działania Comarch są pracownicy – ich zaangażowanie, wiedza i umiejętności, dzięki którym, nie mam wątpliwości, wspólnie zbudujemy jeszcze silniejszy biznes. Chcemy umacniać zarówno pozycję rynkową w Polsce, jak i pogłębiać międzynarodową obecność w kluczowych dla Comarchu obszarach” - powiedział Krzysztof Krawczyk, Partner CVC Capital Partners, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Comarch S.A.
NWZA przyniosło również istotne zmiany w składzie organów nadzorczych spółki. Do Rady Nadzorczej powołano nowe osoby, m.in. Krzysztofa Piotra Krawczyka (jako Wiceprzewodniczącego) oraz Jarosława Mikosa. Równocześnie z Rady odwołano m.in. Danutę Drobniak i Prof. Jolantę Marię Flis. Nowy skład Rady, w której nadal przewodniczącą pozostaje Elżbieta Filipiak, odzwierciedla aktualne cele i strukturę właścicielską spółki.
W Zarządzie Comarch zaszły podobne zmiany. Czterech dotychczasowych członków, Arkadiusz Iłgowski, Tomasz Matysik, Wojciech Pawluś i Marcin Romanowski, zrezygnowało z pełnienia funkcji, lecz pozostaną związani z Grupą Comarch na kluczowych stanowiskach zarządczych. Nowy, pięcioosobowy Zarząd tworzą: Marcin Kaleta, Michał Mędrala, Andrzej Przewięźlikowski, Zbigniew Rymarczyk i Konrad Tarański.
“Po 25 latach funkcjonowania jako spółka publiczna, Comarch S.A. na podstawie wczorajszej decyzji akcjonariuszy złoży wkrótce do KNF wniosek o wycofanie akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka – zapewne już jako podmiot prywatny - wspólnie z Funduszem CVC chce realizować długofalową strategię rozwoju, której elementy zaprezentujemy wewnętrznie w kolejnych miesiącach. Będzie ona przygotowywana przez Zarząd i kadrę managerską w porozumieniu z akcjonariuszami Spółki” - zakończył członek Zarządu Comarch, CFO Konrad Tarański.