reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Liviorki for Evertiq_PCB Poland
Przemysł elektroniczny |

W Polsce powstanie Centrum Kompetencji Półprzewodnikowych InnoSemi

Polska wykonała znaczący krok w kierunku rozwoju technologii półprzewodnikowych. Wniosek o utworzenie Centrum Kompetencji Półprzewodnikowych InnoSemi złożony przez Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki został pozytywnie oceniony przez komisję niezależnych ekspertów w ramach programu Chips Joint Undertaking. Otwiera to drogę do finansowania w ramach wezwania Chips 2024-CCC-1.

Celem projektu jest odbudowa krajowego przemysłu półprzewodnikowego i jego pełna integracja z europejskim ekosystemem technologicznym. Dzięki temu InnoSemi ma szansę stać się platformą rozwoju dla polskich przedsiębiorstw i ośrodków badawczych, łącząc kompetencje naukowe, przemysłowe i administracyjne.

“To wyróżnienie oznacza, że już niedługo będziemy mogli rozpocząć realizację tego przełomowego projektu, którego głównymi celami są rewitalizacja polskiego przemysłu półprzewodnikowego i jego integracja ze środowiskiem europejskim” - podała Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki na Linkedinie.

Projekt powstał dzięki ścisłej współpracy zespołu sześciu partnerów, koordynowanemu przez Marcina Kraskę PhD z Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki. Konsorcjum składa się z:

  • Sieć Badawcza Łukasiewicz (lider projektu),
  • Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji,
  • Łukasiewicz – PORT,
  • Politechniki Łódzkiej,
  • Politechniki Poznańskiej,
  • Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Fizyki.

Projekt InnoSemi jest szansą na zwiększenie innowacyjności gospodarki i umocnienie pozycji Polski w europejskiej przestrzeni badawczo-przemysłowej. Realizacja przedsięwzięcia, wspieranego przez zaangażowanych partnerów, może przyczynić się do trwałego rozwoju sektora mikroelektroniki i fotoniki, który odgrywa kluczową rolę w technologicznej przyszłości Europy.

Centrum InnoSemi skupi się na budowaniu ekosystemu wspierającego rozwój branży półprzewodnikowej w Polsce. Kluczowe zadania to:

  1. Integracja sektora – współpraca z nauką, biznesem i administracją publiczną,
  2. Wsparcie MŚP i instytucji badawczych – m.in. w dostępie do pilotażowych technologii, transferze wiedzy oraz rozwoju kompetencji,
  3. Podnoszenie kwalifikacji – zaawansowane szkolenia i doradztwo technologiczne,
  4. Udział w projektach międzynarodowych – ułatwianie polskim zespołom zaangażowania w badania i rozwój na poziomie europejskim.
     

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
© 2024 Evertiq AB November 20 2024 12:51 V23.2.3-2