Saab i DSTA pogłębiają partnerstwo technologii podwodnych
Saab i Singapurska Agencja Nauki i Technologii Obronnych (DSTA) podpisały rozszerzony protokół ustaleń (MoU) w celu pogłębienia współpracy w zakresie eksploracji technologii podwodnych.
Porozumienie zostało podpisane 20 listopada na Królewskim Forum Biznesowym Szwecji i Singapuru w związku z pierwszą szwedzką wizytą państwową w Singapurze. Rozszerzone porozumienie opiera się na poprzedniej umowie podpisanej w 2023 r., która koncentrowała się na długoterminowym wsparciu, rozwoju zasobów ludzkich i inteligentnych technologiach.
Dzięki zaktualizowanemu zakresowi DSTA i Saab będą wspólnie badać najnowocześniejsze rozwiązania podwodne mające na celu budowanie i zabezpieczanie zdolności w zakresie zwiększonego bezpieczeństwa morskiego. Strony będą prowadzić wspólne badania nad koncepcjami operacyjnymi i nowymi technologiami.
„To rozszerzone porozumienie opiera się na owocnej współpracy między Saab i DSTA w dziedzinie marynarki wojennej i odzwierciedla nasze wspólne zaangażowanie w innowacje w zakresie technologii podwodnych. Wspólnie wykorzystamy naszą wiedzę, aby wzmocnić bezpieczeństwo morskie” - powiedział Anders Carp, zastępca dyrektora generalnego Saab.
„Współpraca z liderem w branży, takim jak Saab, umożliwia DSTA przesuwanie granic tego, co jest możliwe w technologii obrony podwodnej. Dzięki temu rozszerzonemu protokołowi ustaleń będziemy opierać się na naszym istniejącym partnerstwie, aby wspólnie opracowywać zaawansowane rozwiązania, które nie tylko spełniają zmieniające się wymagania w zakresie bezpieczeństwa, ale także stawiają Singapur w czołówce odporności morskiej i innowacji” - powiedział Roy Chan, zastępca dyrektora generalnego DSTA.
Saab jest wiodącą firmą w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa, której misją jest pomaganie narodom w zapewnieniu bezpieczeństwa ludziom i społeczeństwu. Zatrudniając 24 000 pracowników, Saab nieustannie przesuwa granice technologii, aby stworzyć bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony świat. Saab projektuje, produkuje i utrzymuje zaawansowane systemy w zakresie aeronautyki, broni, dowodzenia i kontroli, czujników i systemów podwodnych. Siedziba Saab znajduje się w Szwecji. Prowadzi znaczące operacje na całym świecie i jest częścią krajowego potencjału obronnego kilku krajów.