reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Infineon i Quantinuum łączą siły

Infineon Technologies AG, światowy lider w dziedzinie rozwiązań półprzewodnikowych, oraz Quantinuum, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych, kompleksowych obliczeń kwantowych, ogłosiły strategiczne partnerstwo w celu opracowania przyszłej generacji pułapek jonowych. Współpraca ma przyczynić się do przyspieszenia obliczeń kwantowych i umożliwić postęp w takich dziedzinach jak chemia generatywna, materiałoznawstwo i sztuczna inteligencja.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Quantinuum, liderem w dziedzinie obliczeń kwantowych, aby przesuwać granice obliczeń kwantowych i generować większe, potężniejsze maszyny, które rozwiązują znaczące rzeczywiste problemy. Ta współpraca łączy ze sobą specjalistyczną wiedzę Infineon w zakresie rozwoju procesów, produkcji i technologii jednostek przetwarzania kwantowego (QPU) z najnowocześniejszą wiedzą Quantinuum w zakresie projektowania pułapek jonowych i doświadczeniem w obsłudze wysokowydajnych komercyjnych komputerów kwantowych - powiedział Richard Kuncic, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Power Systems w Infineon Technologies.

Infineon wprowadza innowacje wraz z dedykowanym zespołem, aby ich jednostki przetwarzania kwantowego z pułapką jonową (QPU) stały się sercem wiodących komputerów kwantowych. Firma inwestuje w tę dziedzinę od 2017 roku, wykorzystując swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii przetwarzania na dużą skalę i opracowując technologie, takie jak zintegrowana fotonika i elektronika sterująca, aby umożliwić swoim partnerom skalowanie liczby kubitów w ich maszynach.

W podejściu sprzętowym Quantinuum naładowane atomy są uwięzione w polach elektromagnetycznych, dzięki czemu można nimi manipulować i kodować informacje za pomocą sygnałów mikrofalowych i laserów. Konstrukcja ta ma wyraźne zalety w porównaniu z innym sprzętem kwantowym, w tym wyższą wierność i dłuższe czasy koherencji.

„W Quantinuum naszą misją jest przyspieszenie użytecznych obliczeń kwantowych. Opracowaliśmy mapę drogową, aby osiągnąć wszechstronną odporność na usterki w 2029 roku. Nasze partnerstwo z firmą Infineon jest kluczem do realizacji tego zobowiązania” - powiedział dr Rajeeb Hazra, prezes i dyrektor generalny Quantinuum.

Quantinuum to największa na świecie firma zajmująca się obliczeniami kwantowymi. Jest pionierem w dziedzinie komputerów kwantowych i zaawansowanych rozwiązań programowych. Zatrudnia ponad 500 pracowników, w tym ponad 370 naukowców i inżynierów.

Z kolei Infineon Technologies AG jest globalnym liderem w dziedzinie półprzewodników w systemach zasilania i IoT. Firma zatrudniała około 58 060 pracowników na całym świecie (na koniec września 2024 r.) i wygenerowała przychody w wysokości około 15 miliardów euro w roku podatkowym 2024 (kończącym się 30 września).
 


reklama
Załaduj więcej newsów
© 2024 Evertiq AB November 20 2024 12:51 V23.2.3-1