reklama
reklama
© LEM
Biznes |

Dwa nowe centra badawczo-rozwojowe LEM w Europie i Azji

Firma LEM, specjalizująca się w technologii pomiarów elektrycznych, otworzyła dwa nowe ośrodki badawczo-rozwojowe w Monachium i Szanghaju. Nowe lokalizacje powstały, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na czujniki prądu i napięcia, napędzane dążeniem do dekarbonizacji i większej elektryfikacji.

Zakład w Chinach zostanie wyposażony w najnowszy sprzęt laboratoryjny. Natomiast zakład w Niemczech skupi się na projektowaniu układów scalonych specyficznych dla aplikacji (ASIC) i technologii półprzewodnikowej, aby przyspieszyć innowacje LEM w zintegrowanych czujnikach prądu.

Najnowsza inwestycja w dodatkowe obiekty badawczo-rozwojowe w Europie i Azji następuje po niedawnej inauguracji fabryki LEM w Malezji, która wykorzystuje zaawansowaną technologię produkcji. Fabryka w Penang zabezpiecza działalność firmy LEM, jednocześnie dywersyfikując jej globalny zasięg.

LEM kontynuuje swoje inwestycje w moce produkcyjne i elastyczne dostawy dzięki możliwościom badawczo-rozwojowym. Mają one na celu uzupełniać istniejący zakład w Lyonie we Francji i opierać się na działaniach badawczo-rozwojowych. Te z kolei kontynuują prowadzone już badania w Bułgarii. W Sofii znajduje się obecnie nowe biuro LEM w centrum miasta. 

Z kolei kierowany przez Matthiasa Tänzera zespół ds. rozwoju w nowym zakładzie półprzewodników w Monachium będzie ściśle współpracował z istniejącym zespołem ICS firmy LEM w Genewie w Szwajcarii. W Monachium zatrudnionych jest obecnie 10 pracowników, a liczba ta wzrośnie zgodnie z planami rozwoju LEM dla tej lokalizacji, czytamy dalej w komunikacie prasowym.

W zakładzie w Szanghaju o powierzchni 1400 metrów kwadratowych zatrudnionych jest 30 pracowników z możliwością podwojenia tej liczby w przyszłości, z których wielu będzie zaangażowanych w prace badawczo-rozwojowe.

 


Załaduj więcej newsów
© 2025 Evertiq AB January 14 2025 14:44 V23.4.10-2