reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© belgan
Przemysł elektroniczny |

Szwedzko-fińskie konsorcjum złożyło ofertę na BelGan

Belgijska odlewnia półprzewodników BelGaN otrzymała ofertę od szwedzko-fińskiego konsorcjum 7 Semiconductors Oy z siedzibą w Helsinkach na swoją fabrykę azotku galu (GaN). Chętnych do zakupu odlewni jest więcej.

BelGaN ogłosił upadłość w lipcu. Oferta szwedzko-fińskiego konsorcjum jest postrzegana jako strategiczne posunięcie szwedzkich firm mające na celu zwiększenie ich obecności w branży półprzewodników.

„Od prawie trzech lat niestrudzenie pracujemy nad pozycją Szwecji jako lidera w sektorze półprzewodników. Podczas gdy naszym pierwotnym planem było zbudowanie fabryki półprzewodników w kraju, możliwość współpracy z Belgią pojawiła się jako obiecująca alternatywa” - powiedział Gerard de Bourbon, reprezentujący firmę venture capital Spirit Ventures, zgodnie z raportem HardwareBee. 

Poprzedni właściciele fabryki GaN i belgijski przedsiębiorca Guido Dumarey są również zainteresowani przejęciem fabryk. Historia BelGaN sięga 2008 roku, kiedy to ON Semiconductor nabył zakład w Oudenaarde i wytwarzał produkty półprzewodnikowe dla klientów z sektora motoryzacyjnego, przemysłowego i medycznego. 

W 2022 r. BelGaN przejął fabrykę, przestawiając produkcję z tradycyjnych chipów krzemowych na chipy z azotku galu. Chipy GaN mogą być wykorzystywane w ładowarkach elektrycznych, samochodach elektrycznych i centrach danych.

 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
© 2025 Evertiq AB January 21 2025 19:57 V23.4.18-2